Zloženie

 • Čo je omega-3?

  Omega-3 je označenie skupiny polynenasýtených mastných kyselín, ktoré sa považujú za esenciálne, lebo si ich naše telo nedokáže vytvoriť. Preto mu ich musíme dodávať prostredníctvom stravy.

  Najdôležitejšia je DHA (kyselina dokozahexaénová) a EPA (kyselina eikozapentaénová). Ide o omega-3 mastné kyseliny s najdlhším reťazcom. Tisíce štúdií preukázali, že sú zdraviu prospešné, lebo sú stavebnými kameňmi všetkých buniek v ľudskom tele.

  V prírode sa EPA a DHA nachádzajú prevažne v morských zdrojoch, preto sa omega-3 výrobky značky Möller’s vyrábajú z morských rýb.

 • Aké majú omega-3 pozitívne účinky?

  Omega-3 mastné kyseliny sa nachádzajú vo všetkých ľudských bunkách a sú nevyhnutné na ich správne fungovanie. Rozsiahle štúdie preukázali, že EPA a DHA prispievajú k správnej funkcii srdca**. Ďalej potvrdili, že DHA prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu* a dobrého zraku*.

  *, ** Priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg * DHA/** EPA a DHA.

 • Prečo vaše produkty obsahujú antioxidant?

  Antioxidant vylepšuje kvalitu rybieho oleja a oleja z tresčej pečene tým, že spomaľuje proces oxidácie. Polynenasýtené mastné kyseliny s viacnásobnou dvojnou väzbou sú nestabilné a prirodzene náchylné na degradáciu, ak sú vystavené pôsobeniu kyslíka (oxidácii).

 • Obsahujú produkty Möller’s sóju alebo lepok?

  Žiadny z našich produktov tieto látky neobsahuje.

 • Môžem si byť istý, že produkty Möller’s sú „čisté“ a neobsahujú ťažké kovy?

  Áno, vieme zaručiť, že všetky produkty sú čisté a v tej najlepšej kvalite. Výrobky Möller’s sú úplne bezpečné a môžu ich užívať deti aj dospelí. Zabezpečujú sa opatrenia a certifikácie, aby produkty neobsahovali žiadne nepatričné látky. Olej sa niekoľkonásobne čistí a počas procesu výroby 8-krát kontroluje.

  Pravidlá Möller’s týkajúce sa čistoty produktov sú v skutočnosti oveľa prísnejšie než požiadavky príslušných úradov. Používanie surovín z čistých oblastí morí, ako napríklad tresky z Lofot, je samo o sebe dôležitým faktorom „čistoty“ konečných výrobkov.

 • Aká želatína sa používa v kapsulách Möller’s?

  V kapsulách Möller’s Double používame želatínu hovädzieho pôvodu. Pôvod želatíny vždy uvádzame v zložení na obale výrobku.

 • Je vitamín D do oleja pridávaný dodatočne alebo sa vyskytuje prirodzene?
  Vitamín D je v oleji prirodzene obsiahnutý, ale aby sa zaistilo dodržanie množstva uvedeného na obale, môže sa do rybieho oleja čiastočne pridávať.

 • Aké množstvá kyselín EPA a DHA obsahujú kapsuly Möller´s Double?
  Pri kapsulách Möller´s Omega 3 Double výrobca uvádza iba celkový obsah EPA a DHA, lebo obsah jednotlivých kyselín sa v prípade tohto výrobku môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.
  Výrobca garantuje minimálne množstvo DHA 230 mg.
  Zloženie výrobku je nasledovné: koncentrovaný rybí olej, jedlá želatína (hovädzieho pôvodu), zvlhčovadlo glycerol, DL-alfa-tokoferylacetát (vitamín E), antioxidant (extrakt s vysokým obsahom tokoferolov), aróma, retinylpalmitát (vitamín A), cholekalciferol (vitamín D).

 • Ktoré vitamíny/zložky sú dodávané do výrobku Natur olej? Je ich pôvod syntetický?
  Möller’s Omega 3 Natur rybí olej z tresčej pečene obsahuje vitamín E vo forme DL-alfa-tokoferyl-acetátu. Vitamíny A a D sú prirodzene obsiahnuté v oleji z tresčej pečene.

 • Majú produkty Möller’s zdokumentovaný účinok?

  Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, ktoré sú hlavnými účinnými látkami v produktoch Möller’s, patria medzi najlepšie zdokumentované látky. Rozsiahle štúdie preukázali, že EPA a DHA prispievajú k správnej funkcii srdca**. Ďalej potvrdili, že DHA prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu* a dobrého zraku*.

  Olej z tresčej pečene okrem omega-3 mastných kyselín prirodzene obsahuje taktiež vitamíny A, D a E. Mnohé štúdie preukázali, že vitamíny A a D prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín A zároveň prispieva k udržaniu dobrého zraku. Vitamín D prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov. Vitamín E zase prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

  *, ** Priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg * DHA/** EPA a DHA.

Všeobecné informácie

 • Má väčšina ľudí dostatok omega-3?

  Ak nejete tučné ryby dvakrát až trikrát za týždeň, existuje riziko, že máte nedostatočné množstvo omega-3 mastných kyselín. V Škandinávii sa odporúča konzumovať 1 g omega-3 mastných kyselín denne.

  Jedna lyžička rybieho oleja z tresčej pečene značky Möller’s obsahuje 1,2 g omega-3 mastných kyselín (z ktorých je 600 mg DHA a 400 mg EPA). Rovnaké množstvo sa nachádza v 100 g lososa.

 • Ako rozlišovať medzi „dobrými“ a „zlými“ produktami s omega-3?

  Na trhu sú veľké rozdiely v kvalite medzi jednotlivými produktami s omega-3, čo si mnohí zákazníci neuvedomujú. Prečítajte si viac pod titulkom „Čo mám chcieť od omega-3 výrobku“.

 • Kde si môžem objednať produkty od spoločnosti Möller’s?

  Produkty si môžete kúpiť priamo v našich partnerských lekárňach alebo objednať online:

  Benulekaren.sk
  DrMax.sk
  Internetovalekaren.eu
  Mojalekaren.sk
 • Aký je rozdiel medzi tekutým olejom z tresčej pečene a kapsulou? Majú rovnaký účinok?

  Olej z tresčej pečene sa vyrába z čerstvej pečene tresiek, zatiaľ čo klasický rybí olej (používaný v kapsulách, napr. Double) sa vyrába z rybieho mäsa z tučných druhov rýb, ako sú sardely a slede. Obe alternatívy obsahujú DHA a EPA s preukázanými účinkami. Olej z tresčej pečene je však navyše prirodzeným zdrojom vitamínov A, D a E.

  Pre ľudí, ktorí neradi konzumujú tekutý olej z tresčej pečene, môžu byť kapsuly dobrou alternatívou.

 • Je rybí olej vhodný pre každého?
  Rybie oleje Möller’s majú vitamín D prirodzene obsiahnutý v oleji z tresčej pečene.
  Möller’s Omega 3 Môj prvý rybí olej je určený pre deti od 1 roka. Ostatné rybie oleje Möller’s (Natur, s ovocnou a citrónovou arómou) sú výrobcom odporúčané deťom od 3 rokov. Oleje s arómou obsahujú len prírodné arómy.

Skladovanie

 • Ako dlho môže byť fľaša rybieho tuku otvorená, než sa obsah znehodnotí?

  Rybí tuk Möller’s je čisto prírodný produkt bez konzervačných prostriedkov. Po otvorení je možné fľašu uchovávať najviac 3 mesiace v chladničke, potom sa musí nahradiť novou.

 • Pri akej teplote a kde skladovať olej po otvorení?
  Po otvorení je potrebné rybí olej uchovávať pri teplote 2 – 8 °C (v chladničke) a spotrebovať do 3 mesiacov.

Užívanie

 • Koľko je 5 ml rybieho tuku?

  Množstvo 5 ml spravidla zodpovedá jednej čajovej lyžičke.

 • Môžu ľudia s alergiou na ryby užívať produkty Möller’s?

  Kapsuly s rybím olejom obsahujú čistý olej z rybej svaloviny. Rybí olej z tresčej pečene obsahuje čistý olej extrahovaný z pečene tresiek. Alergia na ryby býva spôsobovaná reakciou na proteín (alergén) obsiahnutý v rybej svalovine.

  Bežné metódy analýzy nedokázali odhaliť zvyšky proteínov v rybom oleji z tresčej pečene, a preto je veľmi nepravdepodobné, že by produkt mohol vyvolať alergickú reakciu. Ak ste však hyperalergickí na ryby, konzultujte tému so svojím lekárom a vyskúšajte produkt pod jeho dohľadom.

 • Môžu malé deti užívať kapsuly?

  Je ťažké určiť presný vek. U rôznych detí je to rôzne a závisí to, okrem iného, od veľkosti kapsúl. Vo všeobecnosti neodporúčame kapsuly pre malé deti z dôvodu nebezpečenstva ich vdýchnutia. Pre deti sú vhodnejšie rybie oleje Möller’s Omega 3.

 • Môžu užívať produkty Möller’s tehotné a dojčiace ženy?

  Pre túto skupinu žien je zvlášť dôležitý prísun omega-3 mastných kyselín a vitamínu D (práve tie sa nachádzajú v rybom oleji a kapsulách Möller’s). Nórsky zdravotný úrad odporúča rybí olej tehotným ženám na zabezpečenie dostatočného prísunu vitamínov D a omega-3. Vitamín D je nutný na príjem vápnika, ktorý spoluutvára optimálny vývoj kostry zárodku. Rybí olej Möller’s je taktiež bohatý na DHA (omega-3 mastnú kyselinu) dôležitú na vývoj mozgu a zraku.

 • Je možné prekročiť odporúčanú dennú dávku?

  Je potrebné sa vždy riadiť odporúčaným dávkovaním uvedeným na obale výrobku, pokiaľ lekár neodporučí iné dávkovanie.

 • Aké je dávkovanie Moller´s Omega 3 Double pre 5 ročné deti? Produkt zaujal kvôli pohodlnému užívaniu.
  Odporúčané dávkovanie pre Moller´s Omega 3 Double je 2 kapsule denne, ktoré sa zapíjajú vodou. Tento výrobok je určený pre dospelých a deti od 3 rokov.
  Vzhľadom na veľkosť kapsúl Moller´s Omega 3 Double sú pre deti vhodnejšie rybie oleje bez arómy (Natur) alebo s arómou – ovocný alebo citrónový.
  Moller´s Omega 3 s prírodnou ovocnou arómou je pre svoju chuť „tutti frutti“ pre deti najvhodnejší, ako druhý vhodný variant je rybí olej s citrónovou arómou, vďaka ktorej nie je cítiť rybiu chuť.
  Odporúčané dávkovanie rybích olejov Moller´s Omega 3 je 5 ml denne pre dospelých a deti od 3 rokov.
  Ideálne je vytvoriť si denný „rituál“ a užívať rybí olej každý deň v rovnakom čase, napr. počas raňajok.

 • Ako dlho sa môže rybí olej užívať?
  Nemáme informácie o tom, že by užívanie rybieho oleja malo byť časovo obmedzené. Mnohí ľudia v Nórsku užívajú rybí olej v podstate nepretržite.
  Pri konkrétnom balení je iba dôležité sledovať dátum minimálnej trvanlivosti a po otvorení olej neužívať viac 3 mesiace.

 • V akom čase je najvhodnejšie užívať olej? Nalačno alebo po jedle?
  Podľa výrobcu je najlepšie užívať rybí olej počas jedla, ale určite nie je problém konzumovať ho kedykoľvek počas dňa.
  Ideálne je vytvoriť si denný „rituál“ a užívať ho každý deň v rovnakom čase, napr. počas raňajok.
 • Aké je dávkovanie oleja v zime a v ostatnom ročnom období? Aká je denná dávka a ako sa má správne užívať?
  Odporúčané dávkovanie je nasledovné:
  Oleje:
  - deti od 1 roka do 3 rokov: 2,5 ml denne
  - dospelí a deti od 3 rokov: 5 ml denne
  Möller’s Omega 3 Natur
  - dospelí a deti od 3 rokov: 5 ml denne
  - dospelí a deti od 3 rokov: 5 ml denne
  - dospelí a deti od 3 rokov: 5 ml denne
  Kapsuly:
  Möller’s Omega 3 Double
  - dospelí a deti od 3 rokov: 2 kapsuly denne

  Olej môžete konzumovať kedykoľvek počas dňa. Ideálne je vytvoriť si denný „rituál“ a konzumovať ho napr. počas raňajok.
  Ak olej umiestnite na viditeľné miesto v chladničke, je veľmi pravdepodobné, že si na svoju rannú dávku zdravia každé ráno spomeniete.

 • Je potrebné rybí olej užívať ráno alebo večer?
  Nemáme nijaké informácie o tom, že by užívanie rybieho oleja večer pred spaním znižovalo jeho účinnosť v porovnaní s ranným užívaním.
  Rybí olej Möller´s môžete užívať v tej časti dňa, ktorá Vám najviac vyhovuje.
 • Je možné Moller´s užívať počas celého tehotenstva? V akom dávkovaní?
  Výrobky Möller´s môžu tehotné ženy užívať počas celého tehotenstva v dávke odporúčanej pre dospelých ľudí (5 ml, resp. 2 kapsuly denne).
  Nórske zdravotné úrady odporúčajú rybí olej tehotným ženám kvôli zabezpečeniu dostatočného prísunu vitamínu D a omega-3 mastných kyselín. Vitamín D je nutný na príjem vápnika, ktorý sa podieľa na optimálnom vývoji kostry zárodku. Rybí olej Möller’s je taktiež bohatý na DHA – omega-3 mastnú kyselinu dôležitú na vývoj mozgu a zraku plodu.
  Na webovej stránke nájdete články venované tehotenstvu a dojčeniu v súvislosti s omega-3.

Tehotenstvo & Dieťa

 • Môžu malé deti užívať kapsuly?

  Je ťažké určiť presný vek. U rôznych detí je to rôzne a závisí to, okrem iného, od veľkosti kapsúl. Vo všeobecnosti neodporúčame kapsuly pre malé deti z dôvodu nebezpečenstva ich vdýchnutia. Pre deti sú vhodnejšie rybie oleje Möller’s Omega 3.

 • Môžu užívať produkty Möller’s tehotné a dojčiace ženy?

  Pre túto skupinu žien je zvlášť dôležitý prísun omega-3 mastných kyselín a vitamínu D (práve tie sa nachádzajú v rybom oleji a kapsulách Möller’s). Nórsky zdravotný úrad odporúča rybí olej tehotným ženám na zabezpečenie dostatočného prísunu vitamínov D a omega-3. Vitamín D je nutný na príjem vápnika, ktorý spoluutvára optimálny vývoj kostry zárodku. Rybí olej Möller’s je taktiež bohatý na DHA (omega-3 mastnú kyselinu) dôležitú na vývoj mozgu a zraku.

 • Aké je dávkovanie Moller´s Omega 3 Double pre 5 ročné deti? Produkt zaujal kvôli pohodlnému užívaniu.
  Odporúčané dávkovanie pre Moller´s Omega 3 Double je 2 kapsule denne, ktoré sa zapíjajú vodou. Tento výrobok je určený pre dospelých a deti od 3 rokov.
  Vzhľadom na veľkosť kapsúl Moller´s Omega 3 Double sú pre deti vhodnejšie rybie oleje bez arómy (Natur) alebo s arómou – ovocný alebo citrónový.
  Moller´s Omega 3 s prírodnou ovocnou arómou je pre svoju chuť „tutti frutti“ pre deti najvhodnejší, ako druhý vhodný variant je rybí olej s citrónovou arómou, vďaka ktorej nie je cítiť rybiu chuť.
  Odporúčané dávkovanie rybích olejov Moller´s Omega 3 je 5 ml denne pre dospelých a deti od 3 rokov.
  Ideálne je vytvoriť si denný „rituál“ a užívať rybí olej každý deň v rovnakom čase, napr. počas raňajok.

 • Je možné Moller´s užívať počas celého tehotenstva? V akom dávkovaní?
  Výrobky Möller´s môžu tehotné ženy užívať počas celého tehotenstva v dávke odporúčanej pre dospelých ľudí (5 ml, resp. 2 kapsuly denne).
  Nórske zdravotné úrady odporúčajú rybí olej tehotným ženám kvôli zabezpečeniu dostatočného prísunu vitamínu D a omega-3 mastných kyselín. Vitamín D je nutný na príjem vápnika, ktorý sa podieľa na optimálnom vývoji kostry zárodku. Rybí olej Möller’s je taktiež bohatý na DHA – omega-3 mastnú kyselinu dôležitú na vývoj mozgu a zraku plodu.
  Na webovej stránke nájdete články venované tehotenstvu a dojčeniu v súvislosti s omega-3.