Nórske zdravotnícke inštitúcie odporúčajú užívanie vitamínu D vo forme rybieho oleja dojčatám už od 4. týždňa života. V Slovenskej republike príslušné zdravotnícke orgány odporúčajú podávať rybí olej Möller’s Omega 3 Natur (bez príchute) od 6 mesiacov veku dieťaťa. Súčasne je všeobecne známe, že užívanie omega-3 mastnej kyseliny DHA počas tehotenstva podporuje vývoj očnej sietnice plodu a priamo tak ovplyvňuje jeho ostrosť videnia.

Vedecké štúdie preukazujú súvislosť medzi matkiným užívaním DHA v priebehu tehotenstva a vývojom mozgu a zraku plodu. Po celý čas rastu dieťaťa je vitamín D dôležitý na vývoj kostry. Nie je to jednoduché – užívať jednu lyžičku rybieho oleja denne, a tak zaistiť sebe aj svojim deťom úžasný vývoj?

Aj staršie deti a dospelí potrebujú mastné kyseliny DHA a EPA, ktoré prispievajú k udržaniu správnej funkcie mozgu* a srdca**. DHA prispieva k udržaniu dobrého zraku* dospelých a starších osôb. Vitamíny A a D prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému a pripravujú nás na náročné zimné obdobie.

Omega-3 mastné kyseliny je súhrnný názov skupiny polynenasýtených mastných kyselín. Pri niektorých z nich boli zdokumentované pozitívne účinky na zdravie. Je dôležité vyberať si výrobky, ktoré dodajú omega-3 mastné kyseliny s preukázaným zdravotným účinkom, ako sú DHA a EPA. Omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA sú dlhé, pružné mastné kyseliny, ktoré sú dôležité v bunkových membránach srdca a žíl.

Keďže mastné kyseliny sú stavebnými kameňmi všetkých buniek ľudského tela, je dostatočný prísun omega-3 mastných kyselín relevantný pre osoby každého veku. Rybí olej Möller’s obsahuje omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA a vitamíny A, D a E. Ak preferujete variant v kapsulách, vyskúšajte Möller’s Omega 3 Double.

* Priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg DHA.

** Priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.