Vitamín D v spolupráci s ďalšími látkami prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravých zubov a kostí. Ľudský organizmus si dokáže vitamín D vyrobiť sám prostredníctvom procesov odohrávajúcich sa v pokožke pri pobyte na slnku alebo ho prijíma z potravín, ako sú tučné ryby, mlieko obohatené vitamínom D, margarín či maslo.

Na Slovensku nemáme vždy dostatok slnka a často ani nejeme dostatok potravín bohatých na vitamín D. Preto je dobré mať v chladničke fľaštičku s rybím olejom, ktorý zaistí potrebnú dávku vitamínu D. Pre deti je vhodný Möller's rybí olej z tresčej pečene z Nórska s prírodnou ovocnou arómou, pre dospelých rybí olej s citrónovou arómou.

Na imunitu je dôležitý aj vitamín A, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a je prirodzenou súčasťou rybieho oleja.

Rybí tuk obsahuje aj omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA – dôležité stavebné jednotky všetkých buniek ľudského organizmu. Organizmus si ich nedokáže vyrábať sám, preto mu ich musíme pravidelne dodávať prostredníctvom stravy alebo výživových doplnkov.